مستمری مددجویان کمیته امداد در سال آینده افزایش می یابد

0

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) از افزایش مستمری مددجویان در سال آینده خبر داد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛خدرویسی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: وحدت و همدلی که در کشورمان بین اهل سنت و شیعه ایجاد شده است توانسته توطئه‌های دشمنان را یکی پس از دیگری از بین ببرند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه کمیته امداد از بدو تاسیس تاکنون از دورترین روستاهای مرزی تا عمق شهرها پناه محرومان بوده است، گفت: 2 میلیون 227 هزار و 328 خانواده تحت پوشش هستند؛ حدود 47 درصد ساکن شهر و 52 درصد ساکن روستایی هستند. یک میلیون 177 هزار خانم سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته هستند؛ همه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش ما و فقط زنان نیازمند تحت پوشش ما هستند.

خدرویسی افزود: 82 هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش هستند که از همه خدمات ما بهره‌گیری می‌کنند. همچنین با تلاش صورت گرفته پرونده‌ها تحت پوشش 115 هزار خانوار در 6 ماه امسال خارج شدند و 115 هزار خانواده نیازمند جایگزین آن‌ها شدند؛ همچنین 100 هزار سهمیه بر اساس بودجه سال 1400 به کشور اعلام شد و امروز پشت نوبتی نداریم.

وی با بیان اینکه از 350 تا یک میلیون 100 هزار مستمری معیشتی به مددجویان کمیته امداد پرداخت می‌شود، گفت: در سال 1400 میزان مستمری مددجویان 67 درصد افزایش پیدا کرد و با توجه به اینکه هنوز بودجه 1401 تهیه و تدوین نشده است نمی‌توان میزان افزایش مستمری مددجویان را در سال آینده اعلام کرد اما با بررسی فرایند بودجه امداد نظرات خود را اعلام می‌کنند و قطعا مستمری مددجویان در سال آینده افزایش پیدا می‌کند.

خدرویسی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ما برون‌سپاری پرونده‌ها است، ادامه داد: تاکنون 47 هزار پرونده در حوزه سالمندان برون سپاری شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به امضا تفاهم‌نامه با سازمان زندان‌ها تصریح کرد: طبق این تفاهم نامه تا پایان سال 50 هزار خانواده زندانی نیازمند تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به توزیع 14 هزار جهیزیه بین مددجویان و نیازمندان در 6 ماه اول امسال اضافه کرد: با تأمین 600 میلیارد تومان تا پایان سال 30 هزار قلم کالای اساسی زندگی بین زوجین توزیع خواهد شد. همچنین در ابتدای امسال با پرداخت 23 میلیارد تومان 16 هزار نفر از مددجویان از مستمری تأمین اجتماعی برخوردار شدند؛ و سه هزار نفر از سرپرست خانوار با پرداخت حق بیمه بازنشسته شدند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته طی روزهای اخیر فرانشیز مددجویان کمیته امداد در بیمارستان دولتی و دانشگاهی رایگان شد.

خدرویسی با بیان اینکه با شیوع کرونا ستاد مقابله با کرونا در امداد و سراسر کشور راه‌اندازی شد، گفت: خوشبختانه کمترین ابتلا به بین مددجویان و فوت شدگان را داشتیم؛ همچنین خانواده‌هایی که یکی از اعضای آن‌ها فوت شد خسارت پرداخت شد. همچنین 120 خدمت به مددجویان کمیته امداد ارائه می‌دهیم و یکی از این خدمات پرداخت مستمری است و شاید برای خانواده‌ای در بخش درمان در ماه 200 میلیون تومان پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات به مناطق محروم و مرزی در اولویت کمیته امداد است، گفت: 11 هزار خانوار از طریق مرکز رصد فقر کمیته امداد و بانک رفاه اطلاعات ایرانیان شناسایی شدند که در حال دریافت خدمات هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید