مسئله بیمه درمانی پزشکان مقطع دستیاری یا رزیدنت حل شد

0

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور از حقوق نامناسب پزشکان مقطع دستیاری یا رزیدنت انتقاد کرد و گفت: افزایش حقوق پزشکان مقطع دستیاری در دستور کار قرار دارد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛محمد رئیس زاده  در حاشیه سفر یک روزه به گیلان و بازدید از ساختمان نظام پزشکی صومعه سرا در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: رفع مشکلات جامعه پزشکی بویژه دستیاران که از حقوق کمی برخوردار هستند در دستور کار سازمان نظام پزشکی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه رزیدنت ها سه تا چهار میلیون حقوق دریافت می کنند افزود: اگر حقوق آنها باتوجه به تورم بالاتر از خط فقر نشود در آینده نه چندان دور ظرفیت این قشر خالی می‌شود و کسی برای رزیدنتی ورود نخواهد کرد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور در ادامه با اشاره به اینکه پزشکان مقطع رزیدنتی تمام وقت در بیمارستان ارائه خدمت می کنند افزود: تاکنون مسئله بیمه درمانی آنها حل شده است و سنوات خدمات بیمه ای آن ها نیز لحاظ می شود.

رئیس زاده به مشکلات جامعه پزشکی بویژه خطاهایی که برای آن حبس در نظرگرفته می شود اشاره کرد، افزود: در بحث کارشناسی پرونده قضایی باید تجمیع کنیم و با قوه قضاییه در حال رایزنی هستیم تا پزشکی قانونی و هیئت انتظامی نظام پزشکی در یکجا انجام گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید