داروی درمان تومور سرطان روده ساخته شد

0

پزشکان انگلیسی در بررسی های خود به داروی جدیدی دست یافتند که می تواند رشد مجدد تومور را در مبتلایان به سرطان روده غیرقابل درمان کُند سازد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛به نقل از ایسنا، متخصصان در بررسی های خود یک روش درمانی جدید و هدفمند را برای مبتلایان به سرطان روده غیرقابل درمان شناسایی کرده اند.

این دارو در آزمایش های بالینی با نتایج امیدوار کننده ای همراه بوده و رشد مجدد تومورها را در برخی از بیماران مبتلا به این بیماری کند کرده است.

در این آزمایش این موضوع مورد بررسی قرار گرفت که آیا داروی موسوم به “آداووسرتیب” که روزانه مصرف می شود، می تواند رشد مجدد تومور را در بیماران مبتلا به نوعی از سرطان روده غیرقابل جراحی که گزینه های درمانی محدودی دارند، به تاخیر اندازد.

متخصصان انگلیسی وضعیت جسمی ۴۴ بیمار مصرف کننده داروی آداووسرتیب را با ۲۵ بیمار که این دارو را مصرف نکرده بودند، مقایسه کردند. آنان دریافتند که این دارو به طور متوسط ​​حدود دو ماه رشد تومور را به تاخیر می اندازد و عوارض جانبی نسبتا کمی نیز به همراه دارد.

به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان مصرف این دارو در ۳۱ بیمار مبتلا به تومور در سمت چپ/راست روده تاثیر بیشتری داشته و موجب شده که این بیماران بیشتر عمر کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید