تمامی بیماران مبتلا به کرونا بیمه می‌شوند

0

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، گفت: با توجه به اینکه بیماران کرونایی اورژانسی به حساب می آیند، تمامی افراد مشکوک به کرونا که در بیمارستان بستری می شوند، بلافاصله بیمه می شوند.

بیماران مبتلا به کرونا روی تخت بیمارستان بیمه می‌شوند

طاهر موهبتی، با اشاره به اینکه کاهش تردد مردم یکی از رویکردهای مهم و مورد توجه مسئولان کشور با هدف جلوگیری ازافزایش میزان ابتلای افراد به بیماری کرونا است، گفت: درسازمان بیمه سلامت، سالیانه حدود ۲۰ تا ۲۲ میلیون بار مراجعه به دفاتر پیشخوان صورت می گیرد که بیشتر جهت تمدید دفترچه است، خوشبختانه، با تمهیدات صورت گرفته برای کمک به مردم درگام اول اعلام شد که دفترچه بیمه تمامی گروه ها شامل کارکنان دولت، بازنشستگان، روستاییان، طلاب، خانواده شهدا و ایثارگران، دانشجویان، مددجویان بهزیستی و بیمه رایگان تا اول اردیبهشت تمدید شد.

بنا بر اعلام وبدا، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: از سوی دیگر با توجه به شرایط پیش آمده، مقررشد این رویکرد جهت تمدید دفترچه ها تا اول تیرماه ادامه پیدا کند، تنها بیمه شدگان صندوق ایرانیان هستند که علاوه برامکان پرداخت سیستمی با توجه به تعداد محدود، می توانند مراجعه حضوری هم داشته باشند، ضمن اینکه سیستم استحقاق سنجی که در بخش بستری از گذشته فعال بود نیز از نیمه دوم فروردین درسراسر کشور برای بخش سرپایی درحوزه خصوصی و دولتی راه اندازی می شود.

وی تاکید کرد: خوشبختانه از طریق این سیستم پزشکان می توانند براساس استعلامی که صورت می گیرد، بدون مراجعه به تاریخ دفترچه، احرازهویت فرد، اعتباردفترچه و رفع همپوشانی را انجام دهند.

موهبتی با بیان اینکه ازحدود یکسال پیش پوشش بیمه سلامت بر روی تخت بیمارستان متوقف شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه بیماران مبتلا به کرونا اورژانسی به حساب می آیند، تمامی افراد مشکوک به بیماری کرونا که در بیمارستان بستری می شوند، بلافاصله بیمه شده و درصورت توانایی مالی، خودشان حق بیمه را پرداخت می کنند؛ اما درصورت عدم توانایی مالی، ارزیابی وسع انجام می شود که جهت رفاه حال بیماران مبتلا به کرونا، هماهنگی هایی با وزارت رفاه صورت گرفت تا ارزیابی وسعی که یک ماهه زمان می برد، یک روزه انجام شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، با تاکید براینکه بیمه سلامت درهیچ شرایطی ارائه خدمات به بیماران را معطوف به دریافت اعتبار نمی کند، اظهار کرد: هیچ مشکلی برای مردم دراین خصوص وجود ندارد، داروهایی که در پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت برای بیماران مبتلا به کرونا اعلام شده است، تعدادی از گذشته تحت حمایت بیمه سلامت بوده و تعدادی هم پس از ابلاغ، تحت پوشش قرار گرفته است. همچنین، خدمات، آزمایشات، تصویربرداری و اقدامات پاراکلینیکی برای بیماران مبتلا به کرونای بستری دربیمارستان، تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد و ۹۰ درصد هزینه های آنها توسط این سازمان پرداخت می شود.

وی در پایان از رفع برخی محدودیت ها مانند رعایت فاصله ۶ ماه بین انجام دو CT اسکن و شرط تخصص CT اسکن ریه که بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت اعمال شده بود، برای بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید