بیمه زندگی در ایران با جایگاه واقعی خود فاصله دارد

0

یک عضو هیات علمی پژوهشکده بیمه،اظهارکرد: درحال حاضر مهمترین محدودیتی که در حوزه پژوهش در صنعت بیمه داریم، محدودیت اطلاعات (دیتا) است که این داده‌ها تولید نمی‌شود .

به گزارش «نبض‌بیمه»؛”عزیز احمد زاده”، درمیزگرد تخصصی با محوریت چشم انداز توسعه بیمه‌های عمردرکشور، درکلاب هاوس، گفت: بیمه زندگی در ایران نسبت به جایگاه واقعی که می‌تواند داشته باشد بسیار فاصله دارد که این مساله ناشی از دلایل گوناگون بوده و باید جدی‌تر به آن پرداخت.

وی معتقداست که اگر می‌خواهیم یک صنعت بیمه بزرگ، توسعه یافته و شکوفا داشته باشیم باید زیرساخت‌ها را به‌صورت اساسی تغییر دهیم.

احمدزاده، وجود بانک اطلاعاتی کامل (دیتا بیس) را یکی از مهمترین زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه صنعت بیمه خواند و گفت: این بانک اطلاعاتی به ارزیابی  بهتر ریسک، تحقیقات راهگشا برای برنامه‌ریزی  شرکت‌های بیمه، طراحی محصولات جدید متناسب با گروه‌های هدف و ارائه محصولات جدیدکمک کند.

این عضو هیات علمی پژوهشکده بیمه، بیان کرد: مساله دیگری که در توسعه بیمه‌های زندگی اهمیت دارد ارتباط برخط بین بیمه‌گران است.

احمدزاده، افزود:ارتباط برخط بین شرکت‌های بیمه ضعیف است و یک شرکت بیمه زمان صدور بیمه‌نامه برای بیمه‌گذار نمی‌تواند به سادگی سوابق آن را از سایر همکاران در صنعت بیمه استعلام کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید