صنعت آسانسور شناخت خوبی از بیمه دارد/۶۰۰ هزار آسانسور درکشور فاقد استاندارد هستند

0

رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران، با بیان اینکه مابین صنعت آسانسور و صنعت بیمه تعامل بسیار خوبی وجود دارد، گفت: هرمجموعه‌ای باید بداند چه می‌خواهد و متناسب با خواسته‌های خود به بیمه‌گر درخواست دهد و بیمه گرنیز تغییرات لازم را متناسب با خواسته‌های بیمه گذار در محصولات، اعمال کند.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛”محمدرضا زهره وندی” گفت: باتوجه به پیشرفت و افزایش ضریب نفوذ آسانسوردر سطح کشور و حوادثی که ایجاد می شد سندیکای آسانسور تصمیم براین گرفت که از خدمات بیمه ای به نحوی که کلوزهای خاص صنعت آسانسوردر آن باشد استفاده کند.

وی،با اشاره به جلسات متعدد با بیمه گران مختلف، افزود: درحال حاضر به یک جمع بندی رسیده ایم که کدام یک از خدمات بیمه ای برای صنعت آسانسور مناسب است و از چند نوع بیمه نامه مختلف استفاده می کنیم.

به گفته رییس سندیکای صنایع آسانسورایران،اعضای سندیکا در حال حاضر از بیمه سرنشین آسانسور برای نفرات،  بیمه مسئولیت مدنی شرکت های آسانسور و بیمه های تکمیل درمان برای اعضا و پرسنل شرکت های آسانسوری استفاده می کند.

زهره وندی، با بیان اینکه صنعت آسانسور از سال 83 ازبیمه استفاده می کند، گفت: هرسال نسبت به سال گذشته شرایط و تغییراتی ایجاد شده و الان در صنعت بیمه برای آسانسور صاحب نظرهستیم.

وی، اذعان داشت که سندیکای آسانسوردرحال حاضر نمایندگی بیمه دارد که اعضای سندیکا از مزایای آن بهره مند می شوند وآن چتر حمایتی که بیمه باید برای بیمه گذاران خود داشته باشد در صنعت آسانسور وجود دارد.

رییس سندیکای صنایع آسانسورایران، با بیان اینکه مابین صنعت آسانسور و صنعت بیمه تعامل بسیار خوبی وجود دارد، گفت: در 17 سال گذشته  که از بیمه استفاده می کنیم به بلوغی رسیده ایم که  به راحتی از خدمات بیمه ای استفاده می کنیم.

600 هزار آسانسور درکشور فاقد استاندارد هستند

رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران، گفت: آسانسورهای کشور از سال 81 استاندارد دارند یعنی تاییدیه استاندارد ،ملاک گرفتن پایان کار ساختمان ها است و آسانسورهای موجودکشور که از سال 81 نصب شده اند از نظر استاندارد آسانسورهای خوبی هستند.

زهره وندی، با اشاره به ضریب نفوذ بالای آسانسور در تمامی مناطق کشور، افزود: استاندارد باعث شده که یک رویه کیفیتی وجود داشته باشد و برای آسانسورهایی که دارای استاندارد هستند کمترین مشکل وجود دارد .

وی، با اشاره به آسانسورهای مسکن مهر که فاقد استاندارد هستند، ادامه داد: آسانسورهایی که استاندارد گرفتند کمترین مشکل و حادثه را در این سال ها داشتند ولی حدود یک میلیون آسانسور در کشور وجود دارد که خیلی از آنها قبل از سال 81 نصب شده اند.

رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران، اذعان داشت که الزام  گرفتن استاندارد برای آسانسورهای فاقد استاندارد درحوزه فعالیت فعالین این صنف نیست و باید یک اراده ای برای اینکار وجود داشته باشد زیرا اینگونه آسانسورها مشکلات خاص خود را دارند و احتمال حادثه در آنها زیاد است.

زهره وندی، تعداد آسانسورهایی که شامل استاندارد شده را حدود 400 هزار و آسانسورهایی که استاندارد ندارند را 600 هزار برشمرد.

درحال حاضرتعداد اعضای سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و خدمات وابسته  حدود 1800 عضوحقوقی بوده که 5 هزار پیمانکار مستقیم و 130 تا 150 هزار پیمانکار غیر مستقیم هم در این صنعت فعال هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید