۹۰ درصد پرتفوی صنعت بیمه از طریق شبکه نمایندگان ایجاد می‌شود

0

مدیر امور شعب و شبکه فروش شرکت بیمه البرز، با بیان اینکه نادیده گرفتن شبکه فروش به منزله نادیده گرفتن صنعت بیمه است، افزود: شبکه فروش بازوی اجرایی شرکت‌های بیمه‌ای است و چالش‌های این بخش باید به سرعت پیگیری و برطرف شود.

“سعید حاجیان” گفت: بین 80 تا 90 درصد پرتفوی شرکت های بیمه ای از طریق شبکه فروش ایجاد می  شود و فروش این صنعت  وابسته به شبکه فروش است.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛وی، با اشاره به جمعیت 80 هزارنفری شبکه فروش صنعت بیمه، افزود: این افراد شبکه توزیع صنعت هستند و شرکت بیمه ای در صورت نبود شبکه فروش باید چندین هزار نفر کارمند را استخدام کرده تا بیمه نامه بفروشد که این کار امکانپذیر نیست.

مدیر امور شعب و شبکه فروش شرکت بیمه البرز، با بیان اینکه نادیده گرفتن مشکلات شبکه فروش با موضوع اشتغالزایی، مغایر است، گفت: حذف شبکه فروش مساوی با تضعیف صنعت بیمه است.

این کارشناس ارشد بیمه خاطرنشان کرد که بیمه البرزدردومرحله طی سال گذشته  و امسال به شبکه فروش خود براساس میانگین کارمزد دریافتی وام پرداخت کرده تا در دوران شیوع ویروس کرونا از نظر معیشتی دچارمشکل نشوند همچنین با انعقاد قرارداددرمان با پوشش های مناسب در سالجاری برای شبکه فروش اندکی از دغدغه های این افراد را برای پرداخت هزینه های پزشکی کاهش داده است.

وی با بیان اینکه شبکه فروش بازوی اجرایی شرکت بیمه ای برای رصد بازاراست، افزود: شبکه فروش به دلیل وجود ارتباطات نزدیک با اقشار مردم  می داند که در کف بازار چه می گذرد و اطلاعات بازار و میزان ریسک پذیری و نیازهای موجودبه پوشش های ببمه ای را برای شرکت بیمه ای بهتر از هرکسی آنالیز می کند.

مدیر امور شعب و شبکه فروش شرکت بیمه البرز، درخصوص طولانی شدن زمان به روزرسانی آیین نامه 83 (کارمزد)، گفت: مدیران شبکه فروش شرکت های بیمه ای به عنوان اعضای کارگروه فروش سندیکای بیمه گران پیگیر این موضوع هستند و در یک ماه گذشته این موضوع به صورت جدی از طرف سندیکا پیگیری شده است.

سندیکا پیگیر به روز رسانی آیین نامه 83 است

حاجیان، اذعان داشت که  مدیران شرکت های بیمه ای در کارگروه شبکه فروش سندیکا موضوع به روز رسانی آیین نامه ۸۳ را به صورت جدی پیگیری میکنند.

مدیر امور شعب و شبکه فروش شرکت بیمه البرز، درخصوص واگذاری سهام شرکت های بیمه ای به شبکه فروش آن شرکت، گفت: در زمان واگذاری سهام شرکت بیمه البرز به بخش خصوصی این اجازه به شرکت داده نشد.

حاجیان، افزود: واگذاری این سهام که متعلق به دولت بود به لحاظ رد دیون به سازمانها و شرکت ها صورت گرفت وتنها 5 درصد کل سهام با اولویت هایی مورد نظر مثل سابقه کاری به کارکنان شرکت  واگذار شد و شبکه فروش در صورت تقاضا برای دریافت سهام شرکت  باید همانند افراد عادی این سهام را از بورس خریداری کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید