پرداخت یارانه نقدی به متقاضیان از تیر ۱۴۰۰

0

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها: تحریم‌ها در بحث صادرات فرآورده‌های نفتی و همچنین مصوبات کرونا روی درآمد‌های ما تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود صددرصد منابع محقق نشود.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛امید حاجتی گفت: سال ۹۹ بالغ بر ۳۰ درصد منابع معادل ۷۰ هزار میلیارد تومان سازمان هدفمندی کسری منابع داشتیم. طبیعتاً مصارف شامل هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر است که کار را برای مدیریت آن سخت می‌کند. در این راستا با استفاده از ظرفیت اسناد خزانه بسیاری از تعهدات را پرداخت کردیم و برخی تخصیص‌ها لغو شد.

وی با بیان اینکه ۳۵ درصد مصارف در سال جاری رشد کرده است و از ۲۷۰ هزار میلیارد تومان به ۳۳۴ هزار میلیارد تومان رسیده است، عنوان کرد: تحریم‌ها در بحث صادرات فرآورده‌های نفتی و همچنین مصوبات کرونا روی درآمد‌های ما تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود صددرصد منابع محقق نشود. در ۶ ماهه نخست سال جاری، منابع هدفمندی ما را به سختی می‌اندازد چرا که هزینه‌ها باید تأمین شود که در راس آن‌ها یارانه سرپرستان خانوار در بخش نقدی و معیشتی و همچنین پرداختی به کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تأکید کرد: امسال در پرداختی به کمیته امداد امام خمینی ۳۳۸ درصد رشد داریم. همچنین علاوه بر این موضوع، تخصیص اعتبار به بنیاد شهید، طرح سلامت، خرید تضمینی گندم، خرید تضمینی آب پرداخت می‌شود مثلاً ۲۲ هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم اختصاص می‌دهیم که با امنیت غذایی کشور در ارتباط است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید