یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار روستایی زیر چتر بیمه برکت

0

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: منازل یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار روستایی تحت پوشش بیمه حوادث برکت قرار گرفته است.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛امیرحسین مدنی ضمن بیان این مطلب افزود: با توجه به زلزله ۵.۵ ریشتری در سنخواست استان خراسان شمالی هم‌اکنون کارشناسان بیمه مشغول برآورد خسارت خانه‌های روستایی هستند و پیش‌بینی می‌شود قریب به ۵۰۰ خانوار روستایی در این زلزله آسیب دیده باشند.

وی همچنین با اشاره به بیمه شدن ۸۰ هزار منزل روستایی در استان خراسان شمالی تاکید کرد: سال گذشته منازل همه ۷۲۱ روستای استان با مشارکت استانداری بیمه حوادث شد و بر این اساس، تمام خانوارهای آسیب‌دیده از زلزله تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال جهت جبران خسارت و بازسازی منازل به شکل بلاعوض دریافت می‌کنند.

مدنی افزود: کل حق بیمه حوادث منازل روستایی در استان خراسان شمالی بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال است که با مشارکت شرکت بیمه برکت و استانداری استان تأمین شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت همچنین به پرداخت خسارت منازل روستایی شهرستان سی‌سخت اشاره کرد و اظهار داشت: پس از وقوع زلزله سال گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد، به ۵ هزار و ۹۷۱ خانوار در ۵۲ روستای منطقه دنا و شهرستان سی‌سخت که دچار آسیب زلزله شده بودند تا سقف ۲۰ میلیون تومان خسارت پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر پرداخت خسارت به منازل روستایی سی‌سخت، تفاهم‌نامه کمک ۱۰۰ میلیون ریالی برای ساخت هر منزل در مناطق شهری با بنیاد مسکن به امضا رسیده و این منازل در حال بازسازی هستند.

مدنی ادامه داد: تاکنون یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار ساکن روستاهای سراسر کشور تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی و حوادث برکت قرار گرفته‌اند تا در صورت وقوع زلزله، سیل، آتش سوزی و سایر حوادث طبیعی به آن‌ها خسارت پرداخت شود.

مدنی تاکید کرد: سال گذشته و در جریان سیل در استان‌های لرستان، خوزستان، گلستان و زلزله سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد به هر خانوار آسیب‌دیده تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال خسارت پرداخت شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۱۱ هزار و ۵۰۰ روستا و ۲ میلیون و ۲۵ هزار خانوار تحت پوشش فعالیت‌ها و خدمات بیمه برکت در سراسر کشور قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید