سازمان جهانی بهداشت: تا پایان بحران کرونا زمان زیادی مانده است

0

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد هنوز تا پایان بحران کرونا راه زیادی مانده است و مستلزم صفر شدن آمار کرونا در تمام نقاط جهان است.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛به نقل از سی ان بی سی، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت چند روز پس از گزارش مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری‌های آمریکا مبنی بر اینکه آمریکایی‌های واکسینه شده می‌توانند بدون ماسک تردد کنند، هشدار داد علیرغم نرخ بالای واکسیناسیون در برخی کشورها، بحران جهانی کرونا هنوز تمام نشده است.

تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری گفت:«در برخی کشورهایی که نرخ بالای واکسیناسیون دارند این تفکر شکل گرفته که همه‌گیری کرونا پایان یافته است، آن هم در حالی که دیگران درگیر همه‌گیری گسترده هستند».

وی هشدار داد هنوز تا پایان بحران کرونا راه زیادی مانده است و زمانی پایان می‌یابد که در همه نقاط جهان پایان یافته باشد.

این اظهارنظرهای تدروس چهار روز پس از آن منتشر شد که مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری‌ها در آمریکا اعلام کرد افرادی که کاملا واکسینه شده‌اند نیازی به پوشیدن ماسک یا حفظ فاصله ایمن از دیگران ندارند. این اولین بار از زمان دستور پوشیدن ماسک در سال گذشته میلادی است که یک دولت فدرال مردمش را توصیه به برداشتن ماسک می‌کند.

برخی پزشکان عقیده دارند افراد واکسینه شده می‌توانند به زندگی طبیعی خود بازگردند.

با واکسینه شدن اکثر مردم در آمریکا، موارد جدید ابتلا به کرونا بسیار پایین آمده است. 33200 مورد ابتلای جدید به کرونا در روز یکشنبه گزارش شد که 19 درصد کمتر از یک هفته قبل از آن بود. حدود 123 میلیون آمریکایی کاملاً واکسینه شده‌اند.

سایر کشورهای جهان درگیر شیوع گسترده کرونا هستند. برای مثال در هند حدود 328900  مورد ابتلای روزانه به کرونا وجود دارد که 15 درصد به صورت هفتگی کاهش داشته ولی هنوز هم رقم بسیار بالایی است.

تدروس اعلام کرد آژانس بین المللی انرژی نیاز به منابع مالی فوری برای حمایت فنی و عملکردی از تمام کشورها در مبارزه با بحران کرونا دارد. وی همچنین از تولیدکنندگان واکسن‌  کرونا از جمله فایزر و مدرنا خواست محموله‌های لازم را برای کواکس تامین کنند تا به دست کشورهای فقیرتر برسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید