پرداخت 2400 میلیارد تومان یارانه معیشتی به 60 میلیون خانوار

0

معاون وزیرکشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا از اقدام مشترک سازمان برنامه و بودجه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی برای پرداخت 2400 میلیارد تومان یارانه حمایت معیشتی ماه مبارک رمضان به بیش از 19 میلیون و 669 هزار خانوار معادل 60 میلیون سرپرست خانوار و افراد زیرمجموعه خبر داد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛بابک دین‌پرست در راستای مفاد بند 2 مصوبات شصت‌وچهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: با توجه به آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا درمعیشت اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر و با استناد به بند نهم مصوبه ذی‌ربط شورای عالی امنیت ملی، به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اجازه داده شد به 60 میلیون نفراز افراد مشمول طرح معیشتی خانوارها براساس فهرستی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام می‌کند، مبلغ 2400 میلیارد تومان از ابتدای ماه مبارک رمضان پرداخت کند. منابع مورد نیاز از طریق تسعیر در بخشی از منابع ارزی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تأمین و به همان میزان سقف ردیف (10) جدول تبصره (14) قانون بودجه سال 1400 کل کشور افزایش می‌یابد.
وی به اقدامات انجام‌شده قرارگاه عملیاتی و نتایج حاصله اشاره و تاکید کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده از سوی قرارگاه عملیاتی و هماهنگی و همکاری فیمابین سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی و به موجب اعلامیه رسمی مورخ 25 اردیبهشت‌ماه جاری سازمان هدفمندی یارانه‌ها، دراجرای بند 2 مصوبات شصت و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مبلغ 23 تریلیون و 965 میلیارد و 860 میلیون و 310 هزار ریال، درقالب یارانه معیشت ماه مبارک رمضان سال1400، به 19 میلیون و 669 هزار و 413 خانوارمشمول پرداخت شده است.
دین پرست ادامه داد: این افراد در برگیرنده مجموعاً 60 میلیون و 14 هزار و 107 نفر سرپرست خانوار و افراد زیرمجموعه آنها می‌شود.
دبیر قرارگاه افزود: به موجب گزارش سازمان هدفمندی یارانه‌ها، سهم پرداختی به هر خانوار یک‌نفره معادل 510 هزار ریال، خانوار دو نفره 980 هزار ریال، خانوارهای سه‌نفره یک میلیون و 250 هزار ریال، خانوارهای چهارنفره یک میلیون و 530 هزار ریال و خانوارهای 5 نفره و بیشتر نیز مبلغ یک میلیون و 800 هزار ریال بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید