استاندار البرز: واکسن‌های رازی پاستور و اکتورکو در مراحل پایانی تست قرار دارند

0

استاندار البرز با بیان اینکه این استان با ظرفیت‌های موجود در حال تبدیل شدن به هاب دارویی کشور است، چراکه ۷۰ درصد از تولید داروی کشور در این استان است، گفت: واکسن‌های رازی، پاستور و اکتوورکو در مراحل پایانی تست قرار دارند.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛از  کرج،  عزیزاله شهبازی در مراسم رونمایی از اولین محصول تولید شده واکسن کووایران برکت  در فاز یک کارخانه تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که روز سه شنبه در محل شهرک دارویی برکت که با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) صورت انجام شد ،اظهار داشت: امروز شاهد آغاز تولید یک محصول مهم و استراتژیک برای کشور در البرز هستیم.

وی با بیان اینکه شهرک دارویی برکت در منطقه ویژه اقتصادی ساوجبلاغ مستقر است ، ادامه داد: همچنین در این روز به صورت رسمی اعلام شد که ساوجبلاغ به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد.

استاندار البرز با بیان اینکه این استان  با ظرفیت‌های موجود در حال تبدیل شدن به هاب دارویی کشور است، چراکه 70 درصد از تولید داروی کشور در این استان است، بیان کرد: فاز اول تولید واکسن کووایران برکت امروز به صورت رسمی آغاز می‌شود و تا تیر ماه امسال حدود 10 میلیون دوز از این واکسن عرضه می‌شود.

شهبازی با بیان اینکه واکسن‌های دیگری نیز مراحل تحقیقاتی خود را به پایان رسانده اند که می‌توان به رازی و پاستور و اکتوورکو که در البرز مستقر هستند، اشاره کرد، ادامه داد:  دولت، نهایت همراهی و همکاری و ایجاد تسهیلات لازم را برای مطالعات، تولید و عرضه واکسن کرونا داشته است.

شهبازی  با بیان اینمه استان البرز از ظریفتهیا بییاری در حوزه های صنعتی و دارویی برخوردار است، گفت : مفتخریم که چنین دانشمندان فرهیخته و ارزشمندی در پهنه جمهوری اسلامی ایران حضور دارند و در البرز نیز به شکل ویژه ای فعالیت دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید