منابع کاملی برای بودجه بیمه تامین اجتماعی دانشجویان اتفاق افتاد

0

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: طبق برنامه ریزی بودجه سال ۱۴۰۰، رشد قابل توجهی برای وام های دانشجویی پیش بینی شده که میزان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛  جلسه بررسی مشکلات دانشجویان گروه علوم پزشکی با حضور علی اکبر حق دوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر سیماسادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و بهروز رحیمی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد.

مهندس بهروز رحیمی، در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صندوق رفاه دانشجویان در دو سال اخیر، گفت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، جامعه یا گروه هدف تقریبا ۳۰۰ هزار نفری تحت عنوان دانشجویان علوم پزشکی را دربردارد و درصدد است که تسهیلات را به موقع در خدمت دانشجویان قرار دهد.

وی افزود: در این مدت تلاش شد که از لحاظ فرهنگ سازمانی، ساختارشناسی و بازتعریف وظایف، کارها و برنامه های جدیدی برای صندوق احصا کنیم و متناسب با آن، پاسخگوی جامعه هدف نیز باشیم و در وهله اول بر ارتقای تسهیلات اعطایی به دانشجویان متمرکز شدیم.

رشد قابل توجه منابع وام های دانشجویی در سال ۱۴۰۰

رحیمی افزود: برطبق اساسنامه و قانون مصوب مجلس، در ابتدا باید بر وضعیت معیشت دانشجویان مستعد و بی بضاعت تمرکز می کردیم که مهمترین بخش پرداخت تسهیلات به دانشجویان بود. در سال گذشته منابع رشد وام ها اتفاق افتاد و می توان گفت در سال ۹۹ بیش از چند سال گذشته، به دانشجویان وام پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی بودجه سال ۱۴۰۰، رشد قابل توجهی برای وام های دانشجویی پیش بینی شده که میزان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت افزود: در سال گذشته نیز به ۱۰ هزار دانشجوی دستیاری مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام اعطا شد.

وی گفت: با مساعدت وزیر بهداشت و همکاری معاونت توسعه و مجموعه بودجه وزارت بهداشت، قرار است جامعه هدفمان را به ۲۰ هزار نفر برسانیم و طبق برنامه ریزی های سال جاری، برای پوشش ۱۰۰ درصدی تمام دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی برنامه ریزی شده و منابع محقق نیز شده و ثبت نام وام های دستیاری از روزهای آتی آغاز خواهد شد.

بیمه تامین اجتماعی برای دانشجویان دستیاری

رحیمی گفت: یکی از مباحث مهم در حوزه دانشجویان دستیاری، بیمه تامین اجتماعی بود. سایت ما برای پیش ثبت نام بیمه تامین اجتماعی باز خواهد شد تا آمار جامعه هدف را احصا کنیم که چه تعداد دانشجو به این بیمه نیاز دارند، چرا که یکی از مشکلات اساسی دانشجویان در بحث سنوات تحصیلی رفع خواهد شد.

وی افزود: در بودجه ۱۴۰۰ نیز با کمک مجلس شورای اسلامی منابع کاملی برای بودجه بیمه تامین اجتماعی اتفاق افتاد تا این برنامه را برای دانشجویان دوره دستیاری آغاز کنیم.

تاکید بر تکمیل پروژه های نیمه کاره خوابگاه های دانشجویی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تاکید بر تکمیل پروژه های نیمه کاره خوابگاه های دانشجویی با اولویت خوابگاه های متاهلی، گفت: در این مدت بیشترین تعامل را با معاونت دانشجویی داشتیم و دیدگاه ما این است که تفاوت های ساختاری با اهداف مشترک نباید فاصله ایجاد کند و معتقدیم که هر فعالیتی که در صندوق انجام می شود حتما باید خروجی آن به دانشجویان جامعه هدف ما برسد.

مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید