مصوبات کمیسیون اجتماعی مجلس درباره بازنشستگی و سوابق بیمه‌ای

0

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛ علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: ادامه بررسی طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی در دستورکار جلسه امروز این کمیسیون قرار داشت.

وی با بیان اینکه تمامی مواد این طرح تصویب اعضای کمیسیون رسید، ادامه داد:طبق مصوبه امروز کمیسیون افراد با حداقل سابقه 10 سال بیمه می‌توانند درخواست بازنشستگی بدهند و بازنشسته شوند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: همچنین بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون چنانچه افراد در صندوق‌های بیمه‌ای مختلف سابقه داشته باشند و سابقه خود را تجمیع کنند و بخواهند از صندوق دیگری بازنشستگی خود را دریافت کنند این امکان برای آنها وجود دارد و انتخاب صندوق با فرد بیمه شده است.

بابایی خاطرنشان کرد: همچنین طبق این مصوبه پرداخت مابه التفاوت مربوط به انتقال سوابق بیمه به صندوق بازنشستگی مقصد در ارتباط با این موضوع برعهده صندوق‌های مبدأ است که فرد در آنها حق بیمه پرداخت کرده است.

نماینده ساری در مجلس عنوان کرد: در این نشست قرار بر این شد که با هیئت رئیسه هماهنگ کنیم تا از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برای حضور در نشست روز سه‌شنبه این کمیسیون پیرامون بررسی اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با استفاده از قانون بودجه 1400 دعوت به عمل آید.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون بودجه 1400 مبلغ 89هزار میلیارد تومان برای این سازمان تعیین شد تا انتظارات بازنشستگان و مستمری‌بگیران در خصوص تلفیقی از افزایش سنواتی و اجرای قانون همسان‌سازی حقوق آنها برآورده شود که تاکنون محقق نشده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: این برای اولین بار در قانون بودجه سنواتی لحاظ شده و در پی آن دولت مکلف شده است که این مبلغ را تا پایان سال 1400 به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید