جزئیاتی دیگر از مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی (۱۸ فروردین ۱۴۰۰)

0
مدیرکل تأمین اجتماعی: با افزایش حقوق بازنشستگان و اجرای مرحله دوم متناسب سازی، فاصله حقوق دریافتی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با صندوق کشوری ترمیم شد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛  به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ حمید ابراهیمی اظهار کرد: در مرداد سال گذشته یک متناسب سازی انجام شد و سپس در مهرماه ۱۳۹۹ سایر صندوق‌های بازنشستگی یک مرحله دیگر افزایش حقوق داشتند و بدین ترتیب فاصله حقوق بازنشستگان آن‌ها با تامین اجتماعی افزایش یافت و مطالبه به حقی صورت گرفت.

ابراهیمی افزود: در اسفند سال ۹۸ آنچه صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می‌کرد نسبت به فروردین ۱۴۰۰ حدود بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافته است و مدیران ارشد سازمان نیز تلاش کردند مشابه آن‌ها افزایشی داشته باشند و عدالتی برقرار شود، به همین دلیل بازنشستگان تامین اجتماعی نیز نسبت به فروردین سال ۹۸ همان حدود ۱۳۰ درصد افزایش را دریافت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه افرادی که با ۳۰ سال سابقه و حداقل حقوق کارگری بازنشسته شده بودند و در اسفند ۹۸، یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافتی داشتند، از فروردین سال جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند، حقوق‌شان ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود افزود: برای کسانی که کمتر از ۳۰ سال خدمت دارند حقوقشان به تناسب کاهش و برای کسانی که بیش از ۳۰ سال خدمت کرده اند این رقم مقداری بیشتر است.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان با اعلام این مطلب که در آخرین روز‌های اسفند، مبلغ یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تحت عنوان علی‌الحساب مرحله دوم متناسب‌سازی واریز شده است، گفت: این رقم مربوط به اسفند ماه است و ارتباطی به فروردین ماه ندارد و در واقع احکام جدید با احتساب مرحله دوم متناسب‌سازی و افزایش سنواتی صادر می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید