بهره‌برداري از توليد انبوه واکسن کوو ايران برکت با ظرفيت 3 ميليون دوز در ماه، امروز آغاز شد

0

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام جزییات تولید انبوه واکسن کووایران برکت را اعلام کرد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛  محمد مخبر در نشستی با خبرنگاران در حاشیه مراسم آغاز مطالعات بالینی فاز 2 و 3 واکسن کووایران برکت با بیان اینکه امید است آرامش را با تولید واکسن مطمئن با کمترین عارضه تقدیم مردم کنیم گفت: جوانان ما به اتکای تخصص و اعتماد به نفسشان و قدرت و جسارت خدادادی بر همه معضلات کشور بعد از انقلاب فائق آمدند و ما موفق شدیم گام های بلندی برداریم و اینبار این گام را هم با اطمینان برخواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه فاز نخست تست انسانی را به یمن کمک وزارت بهداشت و تلاش متخصصان متبحر خودمان با موفقیت و با کمترین عارضه پشت سرگذاشتیم و عوارضی در فاز اول نداشتیم گفت: امید است فاز دوم را هم با موفقیت پشت سر گذاشته و فاز 3 را هم بلافاصله آغاز خواهیم کرد. از دوستان در وزارت بهداشت می‌خواهیم کمک کنند فاز 2 و 3 را سریعتر پشت سربگذاریم.

آغاز تولید واکسن ایرانی کرونا با ظرفیت ماهانه 3 میلیون دوز از امروز
مخبر با اشاره به تولید انبوه و صنعتی واکسن گفت: تولید آزمایشگاهی یک بحث و تولید انبوه یک موضوع دیگر است. در خود ایران هم مراکز مختلفی در حال تولید آزمایشگاهی هستند که برخی به تست انسانی‌ رسیده است و ما در ستاد همزمان با گام تحقیقاتی امکانات تولید انبوه را در دو فاز شروع کردیم. فاز اول با ظرفیت تولید 3 میلیون دوز در ماه آغاز می شود و تولید را از امروز شروع خواهیم کرد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: فاز دوم با ظرفیت 12 تا 15 میلیون دوز در ماه قبل از پایان خرداد به اتمام می رسد و در آخر بهار تشکیلات ستاد اجرایی ظرفیت تولید ماهانه بین 15 تا 20 میلیون دوز در ماه را فراهم می کند که گام بزرگی است.
مخبر افزود: نکته دیگر آنکه سختگیرانه ترین پروتکل های بین المللی را در این مطالعات رعایت کردیم و ذره ای از آن کوتاه نیامدیم و عجله ای نکردیم و در همین فرایند موفق شدیم واکسنی که کمترین عارصه را داشته است، تولید کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید