رفع نواقص همسان سازی حقوق بازنشستگان تا پایان سال

0

شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با رفع نواقص همسان سازی حقوق بازنشستگان، در روزهای باقی‌مانده امسال و شروع سال جدید شرایط مطلوبی در زندگی آنان خواهیم داشت.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛  محمد شریعتمداری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت تعاون، افزود: گندله‌سازی سه چاهون یکی از طرح‌هایی است که با ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در ۳۶ ماه به سرانجام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح یکی از بزرگترین گندله‌سازی کوره دوار در کشور است که به دست صنعت‌گران ایرانی انجام شده است، گفت: در حوزه فولاد ۳۰ درصد از سهام بازار محصولات فولادی کشور متعلق به شرکت‌های زیرمجموعه صندوق است که سهام خرد و کلان است و نزدیک به ۳۷ درصد از بازار سنگ آهن کشور متعلق به مجموعه صندوق‌های بازنشستگی کشور است و ۷۰ درصد از تولید ذغال سنگ کشور متعلق به این صندوق‌هاست.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یک‌هزار و ۱۰۰ کیلومتر پروژه انتقال مواد نفتی و انرژی قروه جات متعلق به این صندوق است، ادامه داد: علاوه بر آن ریل مورد نیاز طرح خط‌آهن چابهار به زاهدان از تولیدات زیرمجموعه‌های این صندوق است و ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه در سطح کشور در حوزه فولادی این صندوق‌ها و شرکت‌های این صندوق‌ها در حال اجرا دارند.

شریعتمداری با بیان اینکه این صندوق یکی از پنج صندوق مهم بازنشستگی کشوری است، افزود: این صندوق تحت حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اداره می‌شود و بازنشستگان آن تلاشگران بازنشسته فولاد کشور هستند.

وی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان، تصریح کرد: اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشور به آرزوی ۱۴ ساله و دیرینه مجموعه بازنشستگان جامه عمل پوشانید و با رفع نواقص آن در طول روزهای باقی‌مانده امسال و شروع سال جدید شرایط مطلوبی در زندگی آنان خواهیم داشت.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مدیریت خردمندانه بر دارایی‌های متعلق به بازنشستگان در همه صندوق‌ها، درآمد پایدار و مناسبی را برای آنان ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: پرداخت معوق بازنشستگان فولاد که از سال ۹۱ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان باقی مانده بود از منابع داخلی صندوق بازنشستگی فولاد، یکی از اقداماتی بود که انجام شد و اقدام دیگر، افزایش سود سه برابری حاصل از فعالیت صندوق‌ها است.

 

بازار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید