روسیه از ابتلای انسانی بیماری فوق حاد پرندگان خبر داد

0

گزارش روسیه از ابتلای 7 کارگر مرغداری به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان احتمال انتقال این بیماری از حیوان به انسان را بیشتر کرده است.

مبتلا شدن 7 کارگر یک مرغداری در روسیه به بیماری آنفلوآنزای پرندگان نگرانی از اینکه این بیماری می‌تواند از حیوان به انسان منتقل شود را بیشتر کرده است.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛ به گفته سازمان دامپزشکی کشور بیماری فوق حاد پرندگان طی چند ماه گذشته در 58 کانون در کشور شیوع داشته و کانون‌های جدیدی به آن اضافه می‌شود، این سازمان گفته است، یک میلیون و 400 هزار قطعه مرغ مبتلا معدوم شده است.

پیش از این گفته می‌شد که بیماری ویروسی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان امکان انتقال از حیوان به انسان را ندارد.

خبرگزاری تاس روسیه به نقل از مقامات این کشوراعلام کرده که 7 کارگر یک مرغداری در روسیه که بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان گرفته بودند، به این بیماری مبتلا شده‌اند. این بیماری از سویه H5N8 است.

مقامات روسیه گزارش خود را به سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اینکه این کارگران به احتمال زیاد این بیماری را از مرغداری گرفته‌اند اعلام کرده‌اند، در صورتی که سازمان بهداشت جهانی آن را تایید کند، اولین مورد ابتلای انسان از حیوان ثبت خواهد شد.

در گزارش روسیه اعلام شده که ابتلای انسان به انسان از این بیماری در بین کارگرانی که مبتلا شده‌اند مشاهده نشده است.

سی ان ان هم گزارش داده درسال 2014 شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مرغداری‌های آلمان، هلند و انگلیس خسارات زیادی را وارد کرد.

 

فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید