تعطیلی کارخانه سیمان نی‌ریز ادامه دارد/ نگرانی ۳۵۰ کارگر از بیکاری

0

منابع کارگری در سیمان نی‌ریز از ادامه روند تعطیلی این واحد تولیدی و احتمال بیکاری کارگران آن خبر دادند.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛  کارخانه سیمان خاکستری نی‌ریز در استان فارس از حدود ۴۰ روز پیش (۲۲ آبان ماه سال جاری) به دلیل آنچه از سوی کارفرما مشکلات آلایندگی و کمبود سوخت عنوان می‌شود، موقتا تعطیل شده و ۳۵۰ کارگر کارخانه کاری برای انجام دادن ندارند.

منابع کارگری در استان فارس به ایلنا گفتند: این کارخانه درحالی تعطیل اعلام شد که کارفرما قصد دارد در صورت ادامه روند مشکلات سوخت‌رسانی کارخانه کارگران را بیکار و همه آنها را برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ماهانه یک و نیم میلیارد تومان منابع مالی برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران مورد نیاز است، افزود: وقتی کارخانه سوخت ندارد در نتیجه تولید و فروش نیز ندارد، بنابراین پرداخت حقوق به کارگران نیز امکان‌پذیر نخواهد بود.

او گفت: بهرحال این واحد تولیدکننده سیمان برای کاهش میزان مصرف سوخت، باید به سیستم سوخت‌رسانی دومنظوره، گاز و مازوت مجهز باشد اما به دلیل اینکه این امکان را ندارد، دچار مشکل شده است.

طبق اظهارات این کارگر، مدیران کارخانه وعده داده‌اند تعطیلی واحد موقتی است اما ما می‌دانیم که به این زودی امکانات سوخت‌رسانی محل کارمان به دلیل هزینه‌بر بودن تجهیز نمی‌شود، بنابراین مسئولان باید چاره‌اندیشی کنند تا امنیت ۳۵۰ کارگر تامین شود.

کارگران در خاتمه تصریح کردند: با این وجود که از تعطیلی کارخانه نگرانیم اما در صورتی که این روند ادامه پیدا کند و کوره‌های سیمان خاموش شوند نه تنها خسارات جبران‌ناپذیری به کارخانه‌ وارد می‌شود بلکه بیکاری ما برای مدت نامعلومی حتمی است.

ایلنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید