رشد ۳ برابری ارزش بیمه‌های معدنی در سال99

0

نبض بیمه، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برآورد می‌شود ارزش بیمه‌نامه‌های صندوق بیمه معدن امسال نسبت به پارسال به رشد بیش از سه برابری برسد.

«وجیه الله جعفری» در نشست بررسی عملکرد ۱۰ ماهه ۹۹ صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی تصریح کرد: امروز بیمه نامه های این صندوق به ارزش ۷۹۲ میلیارد تومان آماده صدور است که با احتساب ۳۲۵ میلیارد تومان بیمه نامه های صادر شده، کل ارزش این بیمه‌نامه‌ها تا پایان امسال به بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

به گفته وی، تعداد بیمه نامه های صادر شده از ابتدای امسال تا پایان دی ماه به ۳۰ فقره رسیده که بیش از ۷۰ درصد آنها (۲۲ فقره)، مربوط به حوزه بهره‌برداری و فرآوری معادن بوده و بقیه مربوط به حوزه اکتشاف است.

رییس هیات عامل ایمیدرو یادآور شد: پشتیبانی از بهره برداران بخش خصوصی معادن به عنوان برنامه ایمیدرو است و با توجه به اینکه در سال گذشته ارزش بیمه نامه های صادر شده به رقم ۳۰۵ میلیارد تومان رسید، امسال انتظار می رود به رشد بیش از سه برابری در این زمینه برسیم.

سرب و طلا بیشترین سهم از بیمه‌نامه‌ها

جعفری پیرامون سیاست ایمیدرو برای تحقق نهضت فرآوری در معادن بخش خصوصی توضیح داد: واحدهای فلوتاسیون (روش متداول آماده سازی کانه ها، به منظور فرآوری بیشتر)، معادن آهن، واحدهای تلفیقی فرآوری، ‌ سرب و طلا بیشترین سهم از بیمه نامه ها را درمدت یاد شده در اختیار داشته اند.

وی اضافه کرد: ایمیدرو در زمینه افزایش سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی نیز تلاش کرده که این روند از سال های گذشته با هدف افزایش حمایت از توسعه معادن و صنایع معدنی بخش خصوصی آغاز شده و سال گذشته سرمایه این صندوق از ۱۴۰ میلیارد به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و گام بعدی دستیابی به سرمایه یکهزار میلیارد تومانی است.

جعفری همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، با افزایش ریسک پذیری، توجه بیشتری به بخش اکتشافات داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید