چرایی نادیده گرفتن بخشی از قانون بیمه شخص ثالت

0

نبض بیمه، در حالی که در قانون بیمه شخص ثالث به این موضوع اشاره شده که پرداخت میزانی از خسارت بر عهده هر سازمانی است که درحادثه تصادف دخیل باشد، لیکن بازیافت این خسارت ها به طور معمول به راحتی انجام نمی شود و گاهی کار به شکایت  کشیده شده و به راحتی به شرکت های بیمه ای پرداخت نمی شود.

به تازگی اعلام شده که در تصادف‌هایی که چراغ‌های خیابان محل تصادف خاموش و دلیل تصادف هم تاریکی باشد، سازمان مربوطه باید سهمی از خسارت را بپردازد.

اروج گروسی گفت: درقانون بیمه شخص ثالث سهمیه ای بابت مقصر بودن برخی از سازمان ها همانند وزارت راه یا هر سازمان دیگری که دخیل در حادثه باشد درنظرگرفته شده است.

وی، افزود: اگر وزارت راه در جاده ای گارد ریل اضافه نکرده باشد یا شهرداری خاکی ریخته باشد و جمع آوری نکرده باشد به طورکلی پرداخت میزانی از خسارت بر عهده هرسازمانی است  که درحادثه تصادف دخیل باشد.

اروجی خاطرنشان کرد:شرکت های بیمه ای در اینگونه موارد تمامی مبلغ خسارت را به بیمه گذار پرداخت کرده و بعد با توجه به مدارکی که دارند برای بازیافت آن مبلغ به سازمانی که خسارت مربوط به آن بوده مراجعه می کنند.

وی اذعان داشت: بازیافت این خسارت ها به طور معمول به راحتی انجام نمی شود و گاهی به شکایت  کشیده شده و به راحتی به شرکت های بیمه ای پرداخت نمی شود.

منبع: چابک انلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید