۴۰ درصد رانندگان، عوارض آزاد راهها را الکترونیکی پرداخت نمی‌کنند

0

مدیرکل بهره برداری آزادراه‌های کشور گفت: با وجود گذشت ۲۰ ماه از آغاز طرح عوارض الکترونیکی آزادراه ها، فقط ۶۰ درصد رانندگان، عوارض خود را در زمان مقرر پرداخت می‌کنند.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛  به نقل از صدا و سیما، عباس بیات سرمدی، با اشاره به اینکه پیش از این فرصت پرداخت عوراض آزادراهی ۴۸ ساعت پس از عبور بود افزود: بخشی از مردم این مبلغ را پس از زمان یاد شده پرداخت می‌کردند که از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی پیامک اخطار و جریمه برای آن‌ها ارسال می‌شد بنابراین تصمیم گرفتیم زمان پرداخت را به یک هفته پس از تردد افزایش دهیم تا مشکلات مردم کمتر شود.

وی اضافه کرد: در برخی موارد در بازه زمانی ۴۸ ساعته تسویه بانکی انجام نمی‌شد که این امر موجب می‌شد مجری طرح پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراهی به اجرائیات پلیس پیام درخواست جریمه را بفرستد.

مدیرکل بهره برداری آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور تصریح کرد: افرادی که پس از پرداخت عوارض آزادراهی از طریق بانک، برچسب (تگ) خودرویی یا کیف پول الکترونیکی، پیامک جریمه را دریافت کرده اند می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی آنی رو (www.aaniro.com) و یا تماس با شماره‌های درج شده در این سایت درخواست خود را ثبت کنند تا پس از بررسی و تطبیق مدارک و پلاک خودرو، در مکاتبه با اجرائیات راهنمایی و رانندگی جریمه این خودرو‌ها لغو شود.

وی گفت: این طرح از اواخر سال ۱۳۹۷ اجرایی شد و پیش از اعمال جریمه، در یک سال و ۸ ماه گذشته تنها ۳۵ درصد رانندگان عوارض خود را پرداخت می‌کردند، اما با تفاهمی که با نیروی انتظامی برای ورود این نیرو به موضوع و اعمال قانون انجام شد، هم اکنون ۶۰ درصد مردم، عوارض آزادراهی خود را پرداخت می‌کنند با این وجود، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.

بیات سرمدی در خصوص طرح‌های وزارت راه و شهرسازی برای توسعه طرح عوارض الکترونیکی آزادراهی افزود: در صدد هستیم که تا پایان سال همه اخذ عوارض آزادراه‌های کشور را الکترونیکی کنیم، اما دولت، فقط یک طرف این موضوع است و شرکت‌های سرمایه گذار تنها در صورتی با این امر موافقت می‌کنند که مردم خودشان از طرح استقبال کرده و مشارکت مردم افزایش یابد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید