رویترز| میلیون‌ها آمریکایی در خطر از دست دادن بیمه بیکاری در پی لج‌بازی ترامپ

0

مزایا و بیمه بیکاری برای میلیون‌ها آمریکایی که شغل خود را در پی شیوع ویروس کرونا از دست داده‌اند، به دلیل امتناع رئیس‌جمهور این کشور از امضای طرح حمایت مالی کرونایی در آستانه نابودی قرار گرفته است.

رویترز| میلیون‌ها آمریکایی در خطر از دست دادن بیمه بیکاری در پی لج‌بازی ترامپ

به گزارش «نبض‌بیمه»؛

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اصرار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بر امضا نکردن طرح بودجه حمایتی از مشاغل آسیب‌دیده بر اثر همه‌گیری ویروس «کووید۱۹»، میلیون‌ها آمریکایی را در خطر از دست دادن مزایا و بیمه بیکاری قرار داده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ترامپ با ادعای اینکه طرح مشترک ۲.۳ تریلیون دلاری قانون‌گذاران دموکرات و جمهوری‌خواه، کمک کافی به و یکسانی به همه مردم آمریکا نمی‌کند، همچنان از امضا و تبدیل کردن آن به قانون سر باز می‌زند.

این طرح بودجه عظیم قرار است ۸۹۲ میلیارد دلار منابع مالی در اختیار آمریکایی‌هایی قرار بدهد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، شغل خود را از دست داده و هم‌اکنون در حال بهره‌مند شدن از مزایا و بیمه بیکاری کرونایی هستند که قرار است در تاریخ ۲۶ دسامبر (پایان روز شنبه به وقت محلی) منقضی شود. طرح مذکور همچنین ۱.۴ تریلیون دلار به دولت واشنگتن اعطا می‌کند تا هزینه‌های معمول را پرداخت نماید.

رویترز بر اساس داده‌های وزارت کار آمریکا گزارش داد که بدون امضای ترامپ پای این طرح، حدود ۱۴ میلیون آمریکایی مزایا و بیمه بیکاری دوران کرونا را از دست می‌دهد و همچنین بخشی از دولت فدرال ایالات متحده نیز از روز سه‌شنبه تعطیل خواهد شد، مگر اینکه کنگره دوباره بر سر بودجه موقت توافق کند.

یک منبع مطلع به این خبرگزاری گفت که مخالفت ترامپ با طرح حمایتی کرونا، بسیاری از مقامات کاخ سفید را متحیر کرده و اعتراض مکرر وی به این طرح، امیدها از امضا شدن آن را از بین برده است.

«جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا نیز روز گذشته هشدار داد که امتناع ترامپ از امضا کردن طرح مذکور به بهانه‌های واهی، پیامدهای ویرانگری در پی دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید