کرونای انگلیسی به سوئد هم رسید

0

سازمان بهداشت سوئد امروز اعلام کرد که کرونای انگلیسی به این کشور هم رسیده است.

                          کرونای انگلیسی به سوئد هم رسید

به گزارش «نبض‌بیمه»؛  به نقل از مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان بهداشت سوئد امروز شنبه در بیانیه‌ای از شناسایی ویروس کرونای انگلیسی در این کشور خبر داد.

به گزارش رویترز، «سارا بوفورس» (Sara Byfors) مقام سازمان بهداشت سوئد در این خصوص اعلام کرد که این ویروس در فردی که از مسافرتِ انگلیس بازگشته و سپس تست کرونای وی مثبت اعلام شده بود، شناسایی شده است.

این در حالیست که وزیر بهداشت انگلیس ۱۴ دسامبر سال جاری میلادی اعلام کرد که نوع جدیدی از ویروس کرونا در این کشور کشف شده است که در حال گسترش سریع‌تر از شکل اصلی آن است.

حساب کاربری شبکه تلویزیونی شبکه «سی‌جی‌تی‌اِن» هم ساعاتی پیش در پیامی توییتری اعلام کرد که به دلیل گسترش شیوع کرونای انگلیسی، ژاپن از ۲۸ دسامبر (۸ دی) تا پایان ماه ژانویه سال آتی میلادی تمامی پرواز‌ها از کشور‌های خارجی را ممنوع اعلام کرده است.

این کشور چندی پیش از ابتلای ۵ مورد به ویروس کرونای انگلیسی خبر داده بود.

در همین رابطه، پروفسور «نیل فرگوسن» عضو گروه مشاور تهدیدات نوظهور ویروس‌های تنفسی -زیرمجموعه‌ای از گروه مشاوران دانشمند در امور اضطراری- اعلام کرد که گونه جدید ویروس کرونا (کرونای انگلیسی) که سریع‌تر سرایت می‌کند قریب به یقین در بیشتر کشور‌های اروپایی شیوع یافته است.

بر اساس این گزارش، گونه جدید ویروس احتمالاً از فردی در شهر کنت شروع شده است و امکان دارد به دلیل «اشتباهات اتفاقی» هنگام تکثیر ویروس رخ داده باشد.

کشور‌های فرانسه و لبنان نیز از جمله کشور‌هایی هستند که از مشاهده کرونای انگلیسی خبر داده اند. به گفته مقامات لبنانی و فرانسوی این بیماری از طریق افرادی که از انگلیس وارد این کشور شده اند منتقل شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید