نجات جان ١٠٠ نفر در ایستگاه شماره هفت توچال

0

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از نجات حدود ١٠٠ نفر در ایستگاه شماره هفت توچال خبر داد.

نجات جان ١٠٠ نفر در ایستگاه شماره هفت توچال

مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، از گرفتار شدن حدود ١٠٠ نفر در ایستگاه شماره هفت توچال خبر داد. ساعت ۱۳:۳۰ امروز از ایستگاه شماره ٧ توچال تماسی با مرکز اورژانس تهران، مبنی بر گرفتار شدن حدود ١٠٠ نفر از کوهنوردان گرفته شد. بلافاصله با سازمان آتش نشانی، سازمان مدیریت بحران شهر تهران، مسئولین وقت ایستگاه توچال تماس گرفته شد تا صحت موضوع بررسی شود. خبر به این شکل بوده که علیرغم توصیه های مدیریت توچال به کوهنوردان عزیزان داشتند آنان باز هم اقدام به صعود می‌کنند.

وی افزود: طبیعتاً با شرایط برف و کولاک که در ایستگاه های بالایی اتفاق افتاده بود احتمال داده می شد که سلامت این کوهنوردان در معرض خطر قرار گیرد. 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: با توجه به شرح وظایف مرکز اورژانس تهران بلافاصله یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، پنج دستگاه آمبولانس زمینی محیا شد که در ایستگاه یک مستقر شدند، البته انتقال این افراد از ایستگاه های بالاتر مربوط به همکاران امداد و نجات سازمان آتش نشانی بود. 

وی ادامه داد: آمادگی های لازم برای درمان این عزیزان هم انجام شد و بیمارستان های شهدای تجریش و طالقانی به علت نزدیکی به محل در حالت آماده باش قرارگرفتند. 

خالدی گفت: همچنان در حال رصد وضعیت هستیم و گویا تلکابین راه اندازی شده و در حال جا به جایی افراد به ایستگاه های پایین تر است. آمادگی اورژانس همچنان ادامه دارد تا اگر فردی به اورژانس تحویل داده شد در کمترین زمان به مراکز درمانی منتقل شود.

خالدی در ادامه اظهار کرد: طی تماس تلفنی با سوپروایزر توچال، اعلام کردند تلکابین دوباره راه اندازی شده و مردم گرفتار شده در کولاک به ایستگاه‌ اول هدایت شدند و ۵ نفر گرفتار در کوه ها نیز پیدا شده و به ایستگاه اول هدایت شدند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید