زنان باید نقش پررنگی در اجتماع داشته باشند/ تبعیض‌های جنسیتی را کنار بگذاریم

0

زنان باید نقش پررنگی در اجتماع داشته باشند/ تبعیض‌های جنسیتی را کنار بگذاریم

مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید اتحادیه زنان کارگر آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛  مراسم تودیع و معارفه سمیراپور کریم (رییس جدید اتحادیه زنان کارگر آذربایجان شرقی) برگزار شد.

این مراسم با حضور کریم صادق‌زاده (دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز)، فاطمه وحدت (نایب رئیس اتحادیه زنان کارگر کشور)، سیما اصغری (رئیس سابق اتحادیه زنان کارگر استان آذربایجان شرقی)، سونیا اندیش (رئیس فراکسیون زنان شورای اسلامی شهر تبریز)، جمیله خبازیان (مدیرکل امور بانوان شهرداری تبریز)، زراعت‌دوست (مسول امور اعضا و آموزش خانه کارگر تبریز) و برخی از مسئولان استانی برگزار شد.

صادق‌زاده در ابتدای این مراسم گفت: اقتصاد با استراتژی بالا، ارزش انسان‌ها را به عنوان اعضای اصلی یک جامعه بالا می‌برد. امروز، زنان ایرانی برخورداری از آموزش، فرصت‌های شغلی و برخورداری اجتماعی را از حقوق مسلم خود می‌دانند. زنان هرگونه نابرابری اجتماعی را تبعیض علیه خود قلمداد می‌کنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز با اشاره به فعالیت اتحادیه زنان کارگر استان آذربایجان شرقی توضیح داد: اتحادیه زنان کارگر استان، نقش موثری در تصمیم‌گیری‌های جامعه کارگری آذربایجان شرقی دارد. این اتحادیه با برقراری ارتباط با نمایندگان مجلس و شورای شهر، توانسته است اقدامات موثری برای رفع مشکلات قشر کارگری استان داشته باشد.

سیما اصغری (رییس سابق اتحادیه زنان کارگر استان آذربایجان شرقی) در این مراسم گفت: اتحادیه زنان کارگر آذربایجان شرقی با حمایت دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز، از منظر تعداد اعضای فعال، دومین تشکل در کل استان است. از گذشته تا به امروز، این اتحادیه مطابق با اساسنامه خود به جلو گام برداشته است. من به دلیل توسعه فعالیت‌های اتحادیه مرکزی زنان کارگر و توجه به جوان‌گرایی از سمت خود استعفاء داده‌ام.

قهرمان نژاد (عضو هیأت اجرایی خانه کارگر تبریز) در این مراسم گفت: این روزها، تمامی جوامع باور دارند، زنان محور توسعه هستند. تعداد زنان ایرانی در عرصه‌های دانشگاهی کشور افزایش یافته است. در حال حاضر، بیش از ۶۴ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور، زنان هستند.

سمیرا پورکریم (رییس جدید اتحادیه زنان کارگر استان آذربایجان شرقی) با بیان اینکه فعالیت‌های این اتحادیه را به صورت جمعی دنبال خواهد کرد، گفت: در ۷ سال گذشته، در فعالیت‌های کارگری شرکت کرده‌ام. ۹۹ درصد از اهالی مناطق حاشیه‌نشین، کارگران هستند. من با جامعه کارگری آشنا هستم و از مشکلات آن‌ها خبر دارم. من از حسن نظر دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان شرقی و نایب رییس اتحادیه زنان کارگر برای در سپردن این مسئولیت به اینجانب، تشکر می‌کنم. اتحادیه زنان کارگر استان آذربایجان شرقی با اهداف اساسنامه خود پیش خواهد رفت.

وحدت (نایب رئیس اتحادیه زنان کارگر کشور) در این مراسم گفت: در ۲۸ سال گذشته، هیأت مدیره زنان کارگر کشور با تلاش‌های خود توانست، در ۲۵ استان کشور شعبه داشته باشد. اکنون، به وسیله حمایت‌های اتحادیه زنان کارگر، نمایندگانی در مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر در ادوار مختلف داشته‌ایم. اعضای این اتحادیه به دنبال پست و مقام نیستند، بلکه به دنبال بسترسازی برای توسعه مشارکت زنان را در اجتماع هستند.

او در پایان گفت: باید تبعیض‌های جنسیتی در فعالیت‌های اجتماعی و کار را کناربگذاریم و زمینه‌های پیشرفت برای جامعه بهتر را فراهم کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید